TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,8190 %-0,02
EUR 35,6273 %-0,08
BIST100 8.087 %0,76
GBP 42,3470 %-0,08
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Agrotech Yeni Şirket Alımıyla Büyüme Planlarına Hız Kazandırdı

Agrotech Yeni Şirket Alımıyla Büyüme Planlarına Hız Kazandırdı

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., Profert Yüksek Teknoloji'nin yüzde 70'lik hissesini satın almasının ardından bir başka şirketi daha alacağını duyurdu.

Yayınlanma:
Agrotech Yeni Şirket Alımıyla Büyüme Planlarına Hız Kazandırdı

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., son dönemde sektördeki etkinliğini artırmak için önemli adımlar atmaya devam ediyor. Geçen yılın sonuna doğru halka arz listesine katılan ve borsadaki performansını hızla yükselten şirket, Profert Yüksek Teknoloji’nin yüzde 70’lik hissesini satın aldıktan sonra, bir başka yeni şirketi daha portföyüne katmaya hazırlanıyor.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan açıklamaya göre, Agrotech yönetim kurulu, bugün alınan kararlar doğrultusunda yeni bir şirket alımı için adımlar atmaya karar verdi. İstanbul merkezli ve 50 binin üzerinde satış noktasına sahip olan söz konusu şirketin yüzde 70’lik hissesinin alımı için ön görüşmelere başlandığı belirtildi.

agrotech-yeni-sirket-alimiyla-buyume-planlarina-hiz-kazandirdi

AGROT hisseleri yüzde 1 yükseliş sergiledi

Açıklamada, bu yeni şirketin gıda ve bebek bisküvisi üretimiyle yaklaşık üç yüz çeşit ürünün dağıtımını gerçekleştirdiği ve geniş bir satış ağına sahip olduğu ifade edildi. Hisse devir sözleşmesi imzalanana kadar şirketin adının gizli tutulacağı da vurgulandı.

Öte yandan, Agrotech’in Ocak ayının sonunda 500 milyon TL sermayeli yeni bir şirket kurma kararı aldığı hatırlatıldı. Bu adımlar, şirketin büyüme ve genişleme stratejisinin önemli bir parçasını oluşturuyor.

AGROT kodlu hisseler, Kasım ayında borsada işlem görmeye başladıktan sonra hızla değer kazanmıştı. Yatırımcılarına aylık yüzde 180 prim sağlayan AGROT, haftalık olarak da yaklaşık yüzde 26 artış göstermişti. Bugün de yükselişini sürdüren AGROT hisseleri, TSİ 10.55 itibarıyla yüzde 1’in üzerinde artışla 34,72 TL’den işlem görüyordu.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz