TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,8190 %-0,02
EUR 35,6273 %-0,08
BIST100 8.087 %0,76
GBP 42,3470 %-0,08
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri AKFYE’nin Yenilenebilir Enerji Sektöründeki Potansiyeli Göz Kamaştırıyor

AKFYE’nin Yenilenebilir Enerji Sektöründeki Potansiyeli Göz Kamaştırıyor

Tera Yatırım'ın analizine göre, Akfen Yenilenebilir Enerji (AKFYE) önemli bir yükseliş potansiyeline sahiptir.

Yayınlanma:
AKFYE’nin Yenilenebilir Enerji Sektöründeki Potansiyeli Göz Kamaştırıyor

Tera Yatırım’ın analizine göre, Akfen Yenilenebilir Enerji (AKFYE) sektörde büyük bir potansiyele sahip. Şirket, Türkiye’nin en büyük ve en genç yenilenebilir enerji üreticilerinden biri olarak kabul ediliyor. Rüzgar, hidroelektrik ve güneş enerjisi üretim tesisleriyle toplamda 699 MW kurulu güce sahip. Şirketin portföyünde bulunan 6 rüzgar, 12 hidroelektrik ve 35 güneş enerjisi üretim tesisi bulunuyor.

Özellikle rüzgar enerjisindeki lider konumuyla dikkat çeken AKFYE, enerji alanında önemli açılımlara ve yatırımlara imza atıyor. 19 türbinde kapasiteyi 92 MW artırmak için başvuruda bulunarak ve lisans alarak rüzgar enerjisi kapasitesini artırma yolunda adımlar atıyor.

akfyenin-yenilenebilir-enerji-sektorundeki-potansiyeli-goz-kamastiriyor

AKFYE hisseleri için hedef fiyat 59,04 olarak belirlendi

Yenilenebilir enerji kaynaklarının öneminin arttığı bir dönemde, şebeke ölçeğinde depolamanın vazgeçilmez hale geldiği belirtiliyor. Bu trende uyum sağlayarak AKFYE’nin sektördeki konumunu güçlendirebileceği ifade ediliyor.

Son olarak, AKFYE hisselerinin Tera Yatırım analizine göre 12 aylık hedef fiyatının 59,04 TL olduğu belirtiliyor. Bu hedef fiyat, hisse başına 27,42 TL olan son kapanış fiyatına göre yüzde 115’lik bir artış potansiyelini yansıtıyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz