TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 33,0949 %0,10
EUR 36,2823 %0,26
BIST100 8.087 %0,76
GBP 43,1302 %0,25
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri BIST 100 Endeksi Haftayı Yükselişle Tamamladı

BIST 100 Endeksi Haftayı Yükselişle Tamamladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 2024 yılı başından bu yana devam eden 8 haftalık yükseliş trendini geçen hafta bir düşüşle noktaladı ancak bu hafta yeniden yukarı yönlü hareket etti.

Yayınlanma:
BIST 100 Endeksi Haftayı Yükselişle Tamamladı

Borsa İstanbul BIST 100 endeksinde 2024 yılı başından itibaren devam eden 8 haftalık yükseliş trendi, geçen hafta bir düşüşle sonuçlanmıştı. Ancak endeks, bu hafta yeniden yönünü yukarıya çevirerek, 8 Mart’ta yüzde 0,64’lük bir yükselişle haftayı tamamladı.

BIST 100 endeksindeki sert hareketler, hisselerde yüksek volatiliteye neden oluyor. Bu durum karşısında Borsa İstanbul, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında hisselere yönelik tedbir kararlarını almaya devam ediyor.

bist-100-endeksi-haftayi-yukselisle-tamamladi

REEDR için tedbir kararı kalkıyor

Geçen ay alınan tedbir kararları kapsamında, 7 şirket hissesi üzerinde kredili işlem yasağı, brüt takas gibi önlemler uygulanmıştı. Ancak bu tedbirlerin 11-15 Mart 2024 haftasında sona ereceği duyuruldu.

Bu hafta üzerindeki tedbir kararları kalkacak olan hisseler arasında Reeder Teknoloji Sanayi ve Ticaret A.Ş. (REEDR), Mega Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEGMT), Dofer Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DOFER) gibi son dönemin popüler halka arzları dikkat çekiyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz