TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,8317 %-0,04
EUR 35,6225 %-0,10
BIST100 8.087 %0,76
GBP 42,3255 %-0,12
Logo
Anasayfa Borsa Borsa İstanbul’da Yabancı Etkisi Sürüyor!

Borsa İstanbul’da Yabancı Etkisi Sürüyor!

Borsa İstanbul, Moody's'in not güncellemesi beklentilerinin hayal kırıklığına neden olmasıyla son dönemde sert düşüşler yaşıyor. İş Yatırım raporuna göre, borsadaki düşüşlere rağmen günlük bazda yabancı yatırımcı payında artış gözlemleniyor.

Yayınlanma:
Borsa İstanbul’da Yabancı Etkisi Sürüyor!

Borsa İstanbul, son dönemde yoğun bir şekilde yabancı etkilerine maruz kalıyor. Moody’s’in not güncellemesi beklentileriyle geçen hafta güçlenen borsa, güncelleme gelmemesi üzerine sert bir düşüş yaşadı. Dünkü yüzde 2’den fazla düşüşün ardından bugün de yüzde 1,3’ten fazla gerileme gösteriyor.

İş Yatırım raporuna göre, borsadaki düşüşe rağmen günlük bazda yabancı yatırımcı payında artış yaşanıyor. Günlük yabancı payı, 0,71 puanlık bir artışla 35,75 seviyesine ulaştı.

borsa-istanbulda-yabanci-etkisi-suruyor

Moodys beklentileriyle dalgalanma devam ediyor

Yabancı payının en fazla arttığı hisseler incelendiğinde, Yükselen Çelik (YKSLN) hisselerinin 1,78 baz puanlık artışla ilk sırada yer aldığı görülüyor.

Onu sırasıyla, Mobiltel İletişim (MOBTL) 1,44 baz puan, Ofis Yem (OFSYM) 0,85 baz puan, Mhr GYO (MHRGY) 0,82 baz puan ve Fonet Bilgi Teknolojileri (FONET) 0,81 baz puan artışla izliyor.

Batı EGE GYO ve Çates Elektrik, aynı anda talep toplayıp borsada işlem görmeye başlamıştı. Ancak tavan serisini sürdüremeyen bu iki halka arzda, yabancı payında hızlı bir düşüş gözleniyor. Her iki şirketin de bugün yabancı payında 2,02 baz puanlık bir düşüş yaşandı.

BEGYO kodlu hisseler, 3 liradan halka arz olduktan sonra 4 tavan yaparak 4,38 liraya yükselmişti. Ancak daha sonra tabanda seyretmeye başlayan hisseler, bugün 3,04 liraya kadar inerek halka arz fiyatına geriledi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz