TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,8281 %-0,04
EUR 35,6358 %-0,09
BIST100 8.087 %0,76
GBP 42,3480 %-0,10
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Elite Naturel Meyve Kurutma Tesisi İçin Yatırım Yapıyor

Elite Naturel Meyve Kurutma Tesisi İçin Yatırım Yapıyor

Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ELITE), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı bildiri ile Ankara Polatlı'da meyve kurutma tesisi için yatırım yapacağını duyurdu.

Yayınlanma:
Elite Naturel Meyve Kurutma Tesisi İçin Yatırım Yapıyor

Elite Naturel Organik Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ELITE), Türkiye’nin önde gelen organik gıda şirketlerinden biri olarak, Ankara Polatlı’daki tesislerinde önemli bir yatırıma imza atıyor.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan bilgiye göre, şirket, meyve işleme kapasitesini genişletmek amacıyla yeni bir meyve kurutma tesisi yatırımı gerçekleştiriyor.

Bu stratejik yatırımın temel amacı, ürün gamını çeşitlendirmek ve mevcut tedarik ve dağıtım ağı üzerinden daha fazla ürünü tüketicilere sunmaktır.

elite-naturel-meyve-kurutma-tesisi-icin-yatirim-yapiyor

Elite Naturel daha fazla ürünü tüketiciyle buluşturacak!

Ankara Polatlı’da bulunan tesiste yapılacak meyve kurutma tesisi yatırımı, mevcut kapasitenin yüzde 50 oranında artırılmasını hedefliyor.

Yatırım sürecinde, ELITE, kuru meyve ve sebze üretimi için gerekli olan makine ve ekipman temini için 4U Seracılık Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile bir anlaşma yapmıştır.

Bu anlaşma kapsamında, 4U Tarım’a ait tesislerde bulunan ve meyve-sebze kurutma amaçlı kullanılan tüm ekipmanın, toplam değeri 21 milyon TL (KDV hariç) karşılığında satın alınması planlanmaktadır. Ayrıca, bu satın alma işlemi için yatırımı teşvik belgesi kapsamında KDV muafiyeti sağlanacaktır.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz