TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 28,9774 %0,23
EUR 31,2033 %-0,16
BIST100 8.087 %0,76
GBP 36,3662 %-0,22
Logo
Anasayfa Ekonomi Halkbank (HALKB) Suç İddialarına Yanıt Verdi!

Halkbank (HALKB) Suç İddialarına Yanıt Verdi!

Halkbank, İçişleri Bakanlığı'nın suç örgütü çökertme operasyonuyla ilgili çıkan haberlere yanıt verdi. İddialara göre, suçlu bulunan kişinin bankanın eski bölge yöneticisiyle akrabalık bağlantısı aracılığıyla 700 milyon TL teminatsız kredi aldığı ve geri ödemediği öne sürüldü.

Yayınlanma:
Güncelleme: 16:39 - 20.11.2023
Halkbank (HALKB) Suç İddialarına Yanıt Verdi!

İçişleri Bakanlığı’nın yürüttüğü suç örgütü çökertme operasyonuyla adı anılan Halkbank, basında çıkan haberlere yanıt verdi. İddialara göre, suçlu bulunan şahsın bankanın eski bölge yöneticisi ile akrabalık bağlantısıyla 700 milyon TL teminatsız kredi aldığı ve geri ödemediği iddia edildi. Halkbank bu iddialara resmi bir açıklama yaparak karşı çıktı.

Bankanın Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamada, söz konusu iddiaların gerçeğe aykırı olduğunu belirterek, “Haber ve söylentiler tamamıyla gerçeğe aykırı, bankamızın güven ve itibarını sarsıcı olduğu gibi kamuoyunu ve yatırımcılarını yanıltıcı, hisse değerini etkileyici, kişisel yaklaşım ve yorumlara dayalı niteliktedir.” denildi.

halkbank-suc-iddialarina-yanit-verdi

Halkbank suç iddialarını KAP üzerinden yalanladı

Ayrıca, iddialarda adı geçen bölge yöneticisinin görevden alındığına dair haberlerin de doğru olmadığı vurgulandı. Bankanın açıklamasında, söz konusu kişinin şahsına ya da şirketine teminatsız kredi kullandırımının gerçekleşmediği ifade edildi.

Halkbank, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu ve iç düzenlemelerine uygun bir şekilde işlemlerinin gerçekleştiğini belirtirken, görev değişikliğinin bu işlemlerle herhangi bir ilgisinin olmadığını vurguladı.

HALKB hisseleri iddialardan etkilendi

Açıklamada, gerçeğe aykırı haber ve paylaşımlarda bulunanlar hakkında bankanın yasal haklarını kullanacağı ifade edildi. Haberin yayımlandığı gün HALKB kodlu banka hisseleri pozitif bölgede seyrederken, güne 13.13 TL seviyesinden başlamış ve TSİ 12.00 itibariyle yüzde 1,38’lik bir yükselişle 13.22 TL civarına ulaşmıştır.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz