TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 28,9774 %0,23
EUR 31,2033 %-0,16
BIST100 8.087 %0,76
GBP 36,3662 %-0,22
Logo
Anasayfa Hisse Önerileri İş Yatırım İskontolu Hisseler, Hedef Fiyatlar ve Tavsiyeler

İş Yatırım İskontolu Hisseler, Hedef Fiyatlar ve Tavsiyeler

İş Yatırım tarafından yapılan analizlere göre sektör bazında iskontolu şirketler ve hisse senetleri belli oldu. Yüzde yüzün üzerinde hedef fiyatla listenin ilk sırasında Türkiye Sigorta bulunuyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 12:50 - 15.11.2023
İş Yatırım İskontolu Hisseler, Hedef Fiyatlar ve Tavsiyeler

İş Yatırım’ın yaptığı piyasa analizinde, Borsa İstanbul’daki hisse senetleri sektörel bazda değerlendirildi. İskontolu olarak piyasda işlem gören şirketler belli oldu. Hisse senetlerindeki piyasa kapanış fiyatları esas alınarak hedef fiyatlar ve şirketlerin potansiyel getirileri İş Yatırım’ın güncel hedef fiyatlarına göre hesaplandı. Analiz sonucunda dikkat çekici olan en önemli nokta, tüm bu hisseler için İş Yatırım’ın “AL” tavsiyesi vermesi oldu.  Yatırımcılar için olumlu potansiyel gösterdiği öngörüsü olan iskontolu şirketler arasında farklı sektörlerdeki şirketler bulunuyor.

İş Yatırım İskontolu Hisseler ve Tavsiyeler

Hisseler Hedef Fiyat (TL) Öneri
Türkiye Sigorta 70,00 AL
Tekfen Holding 70,63 AL
Tofaş Oto 436,20 AL
Sabancı Holding 95,00 AL
Türk Hava Yolları 376,70 AL
Aygaz 221,00 AL
Turkcell 90,29 AL
Mavi Giyim 167,18 AL
Vestel Beyaz Eşya 27,61 AL

Hisselerin mevcut Fiyat/Kazanç (F/K) değeri ve şirketin yer aldığı sektördeki güncel F/K değerleri üzerinden yapılan hesaplamalara göre en yüksek getiri potansiyeli Türkiye Sigorta’da oldu. Borsa İstanbul’da şu anda işlem gördükleri fiyatlar ve prim potansiyelleri arasında listenin son basamağında Vestel Beyaz Beşya (VESBE) yer alırken hissenin getiri potansiyeli %55 olarak hesaplandı. İş Yatırım tarafından oluşturulan iskontolu hisselerde ortalama prim oranı ise %63 seviyesinde.

Yatırımcılar için sektör bazında değerlendirilmiş perspektif sunan tavsiyelerle birlikte, hisse senetlerinin performans potansiyeli net olarak görülüyor. Bu içerikte bulunan hisseler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım kararı verirken risk potansiyeli göz önünde bulundurulmalıdır.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz