TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,8233 %-0,04
EUR 35,6223 %-0,08
BIST100 8.087 %0,76
GBP 42,3315 %-0,11
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri İş Yatırım Yabancı Yatırımcıların İşlem Yaptığı Hisseleri Paylaştı

İş Yatırım Yabancı Yatırımcıların İşlem Yaptığı Hisseleri Paylaştı

İş Yatırım tarafından yayımlanan günlük rapora göre, son 10 gün içinde yabancı yatırımcılar tarafından en çok alınan ve satılan hisseler sıralandı.

Yayınlanma:
İş Yatırım Yabancı Yatırımcıların İşlem Yaptığı Hisseleri Paylaştı

İş Yatırım’ın detaylı raporuna göre, son 10 gün içinde yabancı yatırımcılar tarafından en çok alınan ve satılan hisselerde önemli değişiklikler yaşandı.

Turizm sektöründeki faaliyetleriyle bilinen Altınyunus Çeşme Turistik Tesisler A.Ş. (AYCES) hisseleri, yatırımcılara geçen haftanın en çok kazandıranı olarak öne çıktı.

Yabancı payındaki yüzde 40’ın üzerindeki artışla AYCES, yıllık bazda yatırımcılara yüzde 500’ün üzerinde kazanç sağladı.

is-yatirim-yabanci-yatirimcilarin-islem-yaptigi-hisseleri-paylasti

EPLAS hisseleri dikkat çekti

Raporda dikkat çeken bir diğer hisse, genellikle gündemde pek yer almayan Egeplast Ege Plastik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (EPLAS) oldu.

Ayrıca Fade Gıda Yatırım Sanayi Ticaret A.Ş (FADE), geçen yıl Ağustos ayında halka arz olan ve tavan serisini aşan Ofis Yem Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OFSYM) ve Uşak Seramik Sanayii A.Ş. (USAK) da yabancı alımlarına konu olan hisselerden biri olarak sıralandı.

Ancak, yabancı yatırımcıların ilgisi çeken hisselerin yanı sıra bazı hisselerde satış baskısı gözlendi.

Geçen yılın yıldızlarından biri olan Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT), yabancı ilgisinden düşerken, yıllık primi yüzde 800’ün üzerinde olan Marka Yatırım Holding (MARKA) için yabancıların beklentisi farklı oldu ve hisseden çıkışlar hızlandı.

Son günlerde yabancı oranları sürekli düşen diğer isimler arasında Medical Park Hastaneler Grubu (MPARK) ve Smartiks Yazılım (SMART) da yer aldı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz