TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,8136 %-0,07
EUR 35,6307 %-0,08
BIST100 8.087 %0,76
GBP 42,3419 %-0,09
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Limak Doğu Anadolu Çimento Ergani Fabrikası’nı Devraldı

Limak Doğu Anadolu Çimento Ergani Fabrikası’nı Devraldı

Limak Doğu Anadolu Çimento, Ergani Çimento Fabrikası'nı 2.472.000.000 TL bedel karşılığında devraldığını duyurdu. Bu anlaşma, halka arz gelirleri ve şirketin mevcut kaynaklarının kullanımıyla gerçekleşti.

Yayınlanma:
Limak Doğu Anadolu Çimento Ergani Fabrikası’nı Devraldı

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret (LMKDC), Ergani Çimento Fabrikası’nın 2.472.000.000 TL bedel karşılığında 1 Mart 2024 tarihinde devralındığını kamuoyuna duyurdu.

limak-dogu-anadolu-cimento-ergani-fabrikasini-devraldi

LMKDC hisseleri haftalık yüzde 76,8 kazandırdı

Şirket, bu önemli gelişmeyi Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklama ile paylaştı. Devir işlemlerinin, halka arz izahnamesinde paylaşılan Ergani Devir Sözleşmesi hükümleri doğrultusunda gerçekleştirildiği belirtildi. Bahsedilen bedelin karşılanmasında, hem halka arz gelirleri hem de şirketin mevcut kaynaklarının kullanıldığı ifade edildi.

LMKDC, 14 – 15 – 16 Şubat 2024 tarihlerinde 16,2 TL fiyatla gerçekleştirdiği talep toplama sürecinin ardından 22 Şubat’ta Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Hisseler, devir haberinin etkisiyle hızla değer kazandı. 22 Şubat’tan itibaren 7 işlem günü boyunca tavandan işlem gören LMKDC hisseleri, 16,2 TL’den 31,5 TL’ye yükseldi ve haftalık kazanç yüzde 76,8’e ulaştı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz