TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,8233 %-0,02
EUR 35,6417 %-0,05
BIST100 8.087 %0,76
GBP 42,3538 %-0,05
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Limak Doğu Anadolu Çimento Hisseleri Volatiliteye Yol Açtı

Limak Doğu Anadolu Çimento Hisseleri Volatiliteye Yol Açtı

Limak Doğu Anadolu Çimento'nun (LMKDC) borsaya katılmasıyla başlayan heyecan, hisselerin tavan serisine ulaşmasıyla zirveye çıktı.

Yayınlanma:
Limak Doğu Anadolu Çimento Hisseleri Volatiliteye Yol Açtı

Şubat ayının sonlarına doğru borsaya katılan Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin LMKDC kodlu hisseleri, tavan serisinde sona gelmiş durumda. Hisseler, 16,20 TL fiyatla halka arz edilmiş ve 22 Şubat’ta Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlamıştı. Bu tarihten 5 Mart’a kadar tavan serisini koruyan hisseler, 10. günde değer kaybı yaşadı ve düşüş sonrasında işlemler devre kesildi. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan bildirimde, sürekli işleme ara verildiği ve tek fiyat emir toplama başladığı belirtildi.

limak-dogu-anadolu-cimento-hisseleri-volatiliteye-yol-acti

LMKDC hisseleri 10. günde değer kaybı yaşadı

Bugün ise hisseler, 41,92 TL fiyatla işlem görmeye başladıktan sonra zirveyi gördü ancak daha sonra düşüş yaşayarak 34,32 TL’ye kadar geriledi ve yüzde 9,97 oranında değer kaybetti. Ancak sonrasında hisseler, kayıplarını toparlamaya başladı ve saat 11.15 itibarıyla 36,50 TL’ye yükseldi.

Limak Çimento’nun halka arzı, 8 Şubat’ta onaylanmıştı ve halka arz büyüklüğü 2,52 milyar lira olarak belirlenmişti.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz