TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,8136 %-0,07
EUR 35,6307 %-0,08
BIST100 8.087 %0,76
GBP 42,3419 %-0,09
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri SASA Yeni Pay Geri Alım Programını Duyurdu

SASA Yeni Pay Geri Alım Programını Duyurdu

Sasa Polyester Sanayi (SASA), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni bir pay geri alım programının başladığını duyurdu.

Yayınlanma:
SASA Yeni Pay Geri Alım Programını Duyurdu

Sasa Polyester Sanayi (SASA), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni güven tazeleyen duyurusunu paylaştı. Şirket, 8 Mart 2024 tarihinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında yeni bir pay alım programına başlayacağını açıkladı. Sasa Polyester, şirket paylarında sağlıklı fiyat oluşumuna katkıda bulunmak ve pay sahiplerinin menfaatlerini korumak amacıyla geri alım yapacağını belirtti.

Duyuruda, şirket iç kaynaklarından karşılanmak üzere geri alım için ayrılacak azami fon tutarının 2.000.000.000 TL olacağı ve geri alınacak azami pay sayısının bu tutarı geçmeyecek şekilde belirleneceği ifade edildi. Geri alım programının azami süresinin 3 yıl olarak belirlendiği kaydedildi.

sasa-yeni-pay-geri-alim-programini-duyurdu

SASA 500 milyon liralık hisse geri alımı yapıyor

Sasa Polyester, bugün yaptığı diğer bir açıklamada ise daha önceki 500 milyon liralık hisse geri alım programının sona erdiğini bildirmişti.

2023 yılını 36,5 TL’den tamamlayan SASA, 2024 yılında BIST 100 endeksindeki yükselişlerin gerisinde kaldı. Son dönemde dalgalı hareket eden ve 16 Şubat’ta 46,7 TL’ye kadar çıkan SASA, bu noktada tutunmayı başaramadı ve 37,2 TL’ye kadar düştü.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz