TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,8317 %-0,04
EUR 35,6225 %-0,10
BIST100 8.087 %0,76
GBP 42,3255 %-0,12
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Şişecam Kredi Notu Moody’s’in Pozitif Değerlendirmesiyle Güçleniyor

Şişecam Kredi Notu Moody’s’in Pozitif Değerlendirmesiyle Güçleniyor

Moody’s tarafından Türkiye’nin kredi notunun "Durağan"dan "Pozitif"e revize edilmesinin ardından Şişecam'ın kredi notu da aynı yönde güçlendi.

Yayınlanma:
Şişecam Kredi Notu Moody’s’in Pozitif Değerlendirmesiyle Güçleniyor

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in 12 Ocak tarihli Türkiye değerlendirme raporu, Türkiye’nin kredi notunu “Durağan”dan “Pozitif”e revize etmesinin etkilerini gösteriyor. 19 Ocak 2024’te Şişecam’ın kredi notunun da bu gelişmeye paralel olarak netleştiği açıklandı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla yapılan açıklamada, Moody’s’in Türkiye’nin yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunu “B3” olarak teyit etmesi üzerine, Şişecam’ın da aynı notu aldığı belirtildi.

sisecam-kredi-notu-moodysin-pozitif-degerlendirmesiyle-gucleniyor

Moody’s Şişecam Notunu B3 Yaptı

Şişecam’ın yabancı para cinsinden uzun vadeli kredi notunun “B3” olduğu ve görünümünün “Durağan”dan “Pozitif”e yükseltildiği ifade edildi. SISE koduyla işlem gören şirket hisseleri, yeni yılda olumlu bir performans sergiliyor. Yılbaşından itibaren yüzde 10’luk bir prim elde eden hisseler, aylık bazda yüzde 2’nin üzerinde bir artış kaydetti.

Ancak yükselişi sınırlı kalan Şişecam, yılbaşından itibaren 48,98 TL seviyesini direnç noktası olarak görmekteyken, bugünkü açılışını pozitif bölgede yaparak TSİ 10.19 itibarıyla 48 TL seviyesinde işlem gördü.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz