TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 33,0965 %0,10
EUR 36,2608 %0,19
BIST100 8.087 %0,76
GBP 43,1134 %0,22
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri SPK 18 Ocak’ta 6 Şirketin Sermaye Artırımını Onayladı

SPK 18 Ocak’ta 6 Şirketin Sermaye Artırımını Onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 18 Ocak tarihli bülteninde 6 şirketin sermaye artırımına, 7 şirketin ise borçlanma aracı ihracına onay verdiğini açıkladı.

Yayınlanma:
SPK 18 Ocak’ta 6 Şirketin Sermaye Artırımını Onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 18 Ocak tarihli bülteninde çeşitli finansal işlemlere ilişkin önemli kararlar aldığını duyurdu. Bu kapsamda, 6 şirketin sermaye artırımına, 7 şirketin borçlanma aracı ihracına onay verilirken, 21 kişiye para cezası uygulandı.

Loras Holding (LRSHO) 384 milyon TL, Çelik Halat (CELHA) 41,5 milyon TL ve Sekuro Plastik (SEKUR) 34,7 milyon TL bedelli sermaye artırımı gerçekleştiriyor. Konfrut Gıda Sanayi ve Ticaret’in (KNFRT) yüzde 100, Duran Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi’nin (DURDO) yüzde 185,71, PC İletişim ve Medya Hizmetleri’nin (PCILT) yüzde 163 oranında bedelsiz sermaye artırımları SPK tarafından onaylandı.

spk-18-ocakta-6-sirketin-sermaye-artirimini-onayladi

SPK 7 şirketin borçlanma aracına da onay verdi

Ayrıca, bültende Lider Faktonig (LIDFA) ve Şekerbank’ın (SKBNK) da bulunduğu 7 şirketin borçlanma aracına onay verildiği belirtildi. PC İletişim ve Medya Hizmetleri’nin ilk halka arzdan elde ettiği gelirin kullanım yerlerine ilişkin yapılan inceleme sonucunda ise 3 kişiye idari para cezası verildiği ifade edildi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz