TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 31,5735 %0,02
EUR 34,2918 %-0,05
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,0701 %-0,09
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Trabzonspor Sportif’ten Sermaye Artırımı Açıklaması Geldi

Trabzonspor Sportif’ten Sermaye Artırımı Açıklaması Geldi

Borsa İstanbul'da yaşanan kar satışlarıyla BIST 100 endeksi gerilerken, Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş., sermaye artırımı planlarını duyurdu. Şirket, yönetim kurulu kararıyla kayıtlı sermayesini yüzde 150 artırarak 2.5 milyar TL'ye çıkarmayı hedefliyor.

Yayınlanma:
Trabzonspor Sportif’ten Sermaye Artırımı Açıklaması Geldi

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 2024 Şubat’ında sürekli olarak kırdığı rekorlarla 9000 puan üzerinde seyretmeye devam ediyor. Ancak, 13 Şubat’ta yaşanan kar satışlarıyla birlikte endeks yüzde 0,5 düşüşle 9123 puana geriledi.

Aynı gün, spor endeksine dahil olan Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş.’den (TSPOR) sermaye artırımıyla ilgili bir açıklama geldi. Şirket, yönetim kurulu kararıyla kayıtlı sermayesini yüzde 150 artırarak 2.500.000.000 TL’ye çıkarmayı planlıyor.

trabzonspor-sportiften-sermaye-artirimi-aciklamasi-geldi

TSPOR 9 Ocak’ta sermaye artırımı kararı almıştı

Yeni pay alma haklarının kullanılması süreci tamamlandı ve kalan paylar Deniz Yatırım Menkul Kıymetler aracılığıyla Birincil Piyasada satışa sunulacak. Şirket ayrıca, satılamayan payların satın alımı için alım taahhüdü verdi.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş., 9 Ocak’ta yapılan açıklamada sermaye artırımı kararı almış ve 29 Ocak’ta sermaye artırımını gerçekleştirmişti.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz