TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 33,0965 %0,10
EUR 36,2608 %0,19
BIST100 8.087 %0,76
GBP 43,1134 %0,22
Logo
Anasayfa Borsa Türk Hisse Senetleri MSCI Endekslerinde Değişiyor

Türk Hisse Senetleri MSCI Endekslerinde Değişiyor

MSCI tarafından yapılan güncellemelerle Türk hisse senetlerinin bazıları endekslere eklendi veya çıkarıldı. Coca Cola İçecek MSCI Türkiye Endeksi'ne eklenirken, Hektaş ve Koza Altın çıkarıldı. MSCI Small Cap Türkiye Endeksi'nde ise yeni halka arz olan şirketlerin yer alması dikkat çekti.

Yayınlanma:
Türk Hisse Senetleri MSCI Endekslerinde Değişiyor

Morgan Stanley Capital International (MSCI) tarafından yapılan güncellemelerle Türk hisse senetleri endekslerinde değişiklikler yaşandı. İlk olarak, MSCI Global Standard endekslerinden MSCI Türkiye Endeksi’ne Coca Cola İçecek (CCOLA) hisseleri eklendi. Ancak, aynı endeksten Hektaş (HEKTS) ve Koza Altın (KOZAL) hisseleri çıkarıldı.

Öte yandan, MSCI Small Cap Türkiye Endeksi’ne dahil olan şirketler arasında dikkat çekici bir durum ortaya çıktı. Endekse dahil olan 5 şirketten tamamı yeni halka arz olan şirketlerden oluşuyor. Kocaer Çelik 2022’de halka arz olurken, Agrotech Yüksek Teknoloji, Katılımevim, Reeder Teknoloji ve Tab Gıda ise 2023 yılında halka arz edildi.

turk-hisse-senetleri-msci-endekslerinde-degisiyor

Türk hisse senetleri MSCI endeksine 29 Şubat’ta giriyor

Bu değişikliklerle birlikte, Türk hisse senetlerinin MSCI endekslerine dahil edilmesi veya çıkarılması, Türkiye ekonomisinin yerel ve küresel alandaki görünümünü etkiliyor. Özellikle, başarılı performans sergileyen şirketlerin endeks kapsamına girmesi, uluslararası yatırımcılar açısından önem arz ediyor. Değişikliklerin 29 Şubat Perşembe seans kapanışından itibaren geçerli olacağı belirtiliyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz