TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,8209 %-0,03
EUR 35,6318 %-0,07
BIST100 8.087 %0,76
GBP 42,3591 %-0,05
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Marble Systems Tureks Turunç Madencilik, Borsa İstanbul’daki Güçlü Performansıyla Dikkat Çekti!

Marble Systems Tureks Turunç Madencilik, Borsa İstanbul’daki Güçlü Performansıyla Dikkat Çekti!

Marble Systems Tureks Turunç Madencilik, Borsa İstanbul’da etkileyici bir başarı elde ederek işlem görmeye başladı. Şirketin halka arzı, 1,81 kat talep alarak dikkat çekti.

Güncelleme: 18:08 - 08.11.2023
Marble Systems Tureks Turunç Madencilik, Borsa İstanbul’daki Güçlü Performansıyla Dikkat Çekti!

Tureks Turunç Madencilik bünyesinde faaliyet gösteren Marble Systems, Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreninin ardından MARBL koduyla işlem görmeye başladı.

Yerli ve yabancı yatırımcıların büyük ilgisini çeken halka arza, 1,81 kat talep geldi. Marble Systems’ın halka arz büyüklüğü 646 milyon 971 bin 151 lira olurken, halka arz oranı da % 25,80 olarak gerçekleşti. Borsa İstanbul’daki gong törenine, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Marble Systems Tureks Turunç Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Münir Turunç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Cavit Turunç ve Tacirler Yatırım Menkul Değerler AŞ Genel Müdürü Buğra Baban katıldı.

MARBL halka arzında büyük talep!

Törende konuşan Borsa İstanbul Genel Müdürü Ergun, Tureks’in Afyon’dan başlayan ve 40 yıla aşkın bir süredir üretim ve ihracat yaparak dünya çapında bir marka haline gelmiş bir şirket olduğunu vurguladı. Ergun, Tureks’in Borsa İstanbul’daki işlemlere başlayarak, yeni ortakların gücüyle mali yapısını güçlendireceğini ve yatırımlarını gerçekleştirerek başarılarını daha da ileri taşıyacağını ifade etti. Başarıya ulaşılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Ergun, Tureks’e Borsa İstanbul ailesine hoş geldiniz dedi ve sermaye piyasalarına hayırlı olmasını diledi.

Turunç madencilikten Dünya pazarına büyük adım!

Türkiye’nin önde gelen mermer şirketlerinden Marble Systems Tureks Turunç Madencilik, düzenlenen gong töreniyle birlikte önemli bir kilometre taşına imza attı. Türkiye’de halka arz olan ilk mermer şirketi olan Marble Systems Tureks Turunç Madencilik, yıllık 100 bin ton üretim hacmiyle Türkiye’nin önde gelen mermer ihracatçıları arasında yer alıyor. Şirket gerçekleştirdiği AR-GE çalışmaları ve patentleri ile sektörde öncü bir rol üstlenerek değerli bir geçmişe sahip olmakta.

Marble Systems Tureks Turunç Madencilik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Turunç, Marble Systems markasıyla 50′ den fazla ülkeye ihracat yaparak Türk mermerini tüm dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini vurguladı. Şirketin halka arz olmasıyla birlikte elde edilen başarılı sonuçların gurur verici olduğunu belirten Turunç, bu sürecin şirketin sürdürülebilir, kurumsal ve şeffaf bir yapıya kavuşması anlamına geldiğini dile getirdi. Şirketin halka arzdan elde edilen gelirle operasyonel ve AR- GE yatırımlarını hızlandıracağını ve ABD’deki başarılarını Avrupa pazarına taşıyacaklarını açıkladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Münir Turunç ise bu önemli dönemi yaşamaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Şirketin hikayesinin, geçmişte Türkiye’deki ocaklardan çıkan mermer bloklarının İtalya’da işletilerek ABD’ ye ihraç edilmesiyle başladığını anlattı. Turunç, bugün Marble Systems Tureks Turunç Madencilik markasıyla 5 kıtada 50’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini de belirtti.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz