TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 31,0966 %0,20
EUR 33,6681 %0,19
BIST100 8.087 %0,76
GBP 39,3857 %0,07
Logo
Anasayfa Borsa Borsada Çimento Hisseleri Listesi – BIST 100 Çimento Hisseleri

Borsada Çimento Hisseleri Listesi – BIST 100 Çimento Hisseleri

Borsada çimento hisseleri nelerdir? BIST 100'de işlem gören çimento şirketleri listesi. Çimento hisse fiyatlarına dair bilgiler.

Güncelleme: 10:30 - 16.11.2023
Borsada Çimento Hisseleri Listesi – BIST 100 Çimento Hisseleri

Çimento endüstrisinde faaliyet gösteren şirketler ülkenin ekonomik durumunu doğrudan etkileyen sektörlerden biridir. Borsa çimento hisseleri, yatırımcılar için ekonominin büyüme potansiyeli ve inşaat sektörünün durumu hakkında önemli değere sahiptir. Çimento şirketlerinin gösterdiği finansal performansı, çimen sektöründeki yeni gelişmeler, yatırımcılar için oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Türkiye’nin inşaat sektöründe önemli bir role sahip olan Borsa İstanbul çimento hisselerinin değerinin belirlenmesinde altyapı projeleri, konut projeleri ve endüstriyel projeler gibi çok sayıda geniş yelpazedeki yapısal gereksinimleri ön plandadır.

Çimento sektöründe faaliyet gösteren firmalar arasında lider konumda olan firmalar, hem iç hem de dış pazarda satış yaparlar. Farklı çimento tiplerinde üretim yapıyor olmalarıyla birlikte sürdürülebilir çimento ihtiyacını karşılama amacıyla faaliyet gösterirler.

BIST 100 Çimento Hisseleri Nelerdir?

BIST 100 çimento hisseleri 10 farklı şirketin hisse senetlerini yatırımcılarla buluşturur. BIST 100 endeksi çatısı altında bulunan çimento şirketleri, endeksin performansını etkileyen önemli oyuncular arasında görülür. Bu sektörde hizmet veren şirketlerin borsada gösterdikleri performans doğrudan endeks üzerinde etkiye sahip olabilmektedir.

Borsadaki Çimento Hisseleri

 • Afyon Çimento (AFYON)
 • Akçansa (AKCNS)
 • Batısöke (BSOKE)
 • Batı Çimento (BTCIM)
 • Bursa Çimento (BUCIM)
 • Çimsa (CIMSA)
 • Çimbeton (CMBTN)
 • Çimentaş (CMENT)
 • Göltaş (GOLTS)
 • Konya (KONYA)
 • Niğbaş Niğde Beton (NIBAS)
 • Nuh Çimento (NUHCM)
 • Oyak Çimento (OYAKC)
 • Baştaş Başkent Çimento (BASCM)

Çimento Hisselerine Yatırım Yapmak

Çimento hisseleri, kısa vadeli ya da uzun vadeli olarak yatırım stratejilerinde portföyün çeşitlendirmesi amacıyla tercih edilen şirketlere ait hisselerdir. Yatırım yapmadan önce sahip oldukları finansal göstergelere göre Borsa İstanbul çimento hisselerinin incelenmesi ve sonrasında karar verilerek yatırım için tercih edilmeleri oldukça önemlidir.

Çimento Hisse Fiyatları

Borsada işlem gören çimento hisse fiyatları, şirketlerin açıkladıkları bilançolarla birlikte gelir tabloları, yeni projeler ve sektördeki rekabet gücü gibi kriterlere göre belirlenir. Çimento şirketleri hisse fiyatlarının analizi, yapılırken teknik analiz, temel analiz yöntemleri kullanılır.

Hisse fiyatlarındaki değişimlerin yaşanması durumunda; inşaat projelerine olan talep oranı, ülke politikaları tarafından belirlenen faiz oranlarındaki değişimler, döviz kurlarındaki dalgalanmalar ve doğal afetler gibi majör durumlara göre belirlenir. Yatırımcılar için değerlendirme kriteri olarak çimento hisselerinin performansını etkileyebilecek tüm faktörleri yakından takip etmek gerekir.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz