TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,2146 %-0,03
EUR 34,9912 %-0,06
BIST100 8.087 %0,76
GBP 41,1061 %-0,05
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Nvidia Hisse Fiyatı Yüzde 15 Arttı: AI Kripto Tokenları Spekülasyonu Başlattı

Nvidia Hisse Fiyatı Yüzde 15 Arttı: AI Kripto Tokenları Spekülasyonu Başlattı

Nvidia'nın hisse fiyatı önemli bir artış göstererek yüzde 15'e ulaştı. Bu yükseliş, yapay zeka kripto tokenlarıyla ilgili spekülasyonlara neden oldu.

Yayınlanma:
Nvidia Hisse Fiyatı Yüzde 15 Arttı: AI Kripto Tokenları Spekülasyonu Başlattı

Dünya genelinde önde gelen GPU üreticisi Nvidia’nın hisse fiyatı bu hafta yüzde 15 artarak dikkat çekti. Bu artış, analistlerin son haftalarda sert düşüş yaşayan yapay zeka (AI) kripto tokenlarının da benzer bir performans gösterip göstermeyeceği konusunda spekülasyonlara neden oldu.

nvidia-hisse-fiyati-yuzde-15-artti-ai-kripto-tokenlari-spekulasyonu-baslatti

Nvidia’nın hisse fiyatı yüzde 15 arttı

Ticaret kaynağı The Kobeissi Letter, Nvidia’nın piyasa değerinde geçen ticaret haftasında görülen büyük yükselişe işaret ederek, bu durumu “kesinlikle delilik” olarak nitelendirdi. AI kripto tokenları genel olarak fiyat düşüşleri yaşarken, analistler, önceki piyasa döngülerinde olduğu gibi Nvidia’nın güçlü performansının olumlu bir etki yaratacağını öne sürüyor.

Kripto tüccarı Crypto Stream, AI tokenlarına yatırım yapma kararının temel varsayımının, Nvidia’nın performansı etrafında döndüğünü belirtti. Birçok TradFi yatırımcısının, NVIDIA’nın art arda yükselmesini beklediğini ve sonrasında heyecanlandıklarını ifade etti.

Önde gelen yapay zeka tokenlerinden Render (RNDR) son 24 saatte yüzde 6’dan fazla düşerken, Fetch.AI (FET) yüzde 6 ve SingularityNET (AGIX) yüzde 5’e yakın değer kaybetti. NVDA, hisse senedinin 19 Nisan’daki 762 dolarlık kapanışından bu yana yüzde 15’lik bir artış gösterdi ve bu haftayı 877 dolar seviyesinde kapattı.

AI kripto tokenları, Nvidia’nın güçlü performansının Şubat ayındaki 2023 dördüncü çeyrek kazanç raporunda açıklanmasının ardından fiyat artışları yaşamıştı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz