TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,4848 %0,05
EUR 34,9975 %0,16
BIST100 8.087 %0,76
GBP 41,4115 %0,25
Logo
Anasayfa Temettü Hisseleri ALBRK, GARAN, TRGYO 2024 Yılında Ne Kadar Temettü Verecek?

ALBRK, GARAN, TRGYO 2024 Yılında Ne Kadar Temettü Verecek?

Bankacılık ve gayrimenkul sektörünün en önemli aktörleri arasında yer alan ALBRK, GARAN, TRGYO 2024 yılında paydaşlarına ne kadar temettü verecek?

Güncelleme: 17:36 - 08.01.2024
ALBRK, GARAN, TRGYO 2024 Yılında Ne Kadar Temettü Verecek?

Düzenli temettü vermeleri ile dikkat çeken şirketler ve hisselere yönelik olarak İş Yatırım, söz konusu firmaların bu yıl ne kadar kar payı verebileceklerini raporluyor. Konu hakkındaki görüşlerini, şirketlerin 2023 yılının ilk 9 ayında elde ettikleri kar doğrultusunda hesaplayan aracı kurumun tahminlerine birlikte göz atalım. ALBRK, GARAN, TRGYO 2024 yılında ne kadar temettü verebilir, inceleyelim.

ALBRK, GARAN, TRGYO 2024 Yılında Ne Kadar Temettü Dağıtacak?

Albaraka Türk Katılım Bankası (ALBRK), Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (TRGYO) ve Garanti BBVA (GARAN), 2023 yılında elde ettikleri net kardan paydaşlarına ne kadar temettü dağıtacak sorusuna İş Yatırım’ın verdiği tahmini cevaplar şu şekilde oldu:

ALBRK 2024 Temettü Miktarı Ne Kadar Olacak?

Albaraka Türk Katılım Bankası (ALBRK), 2023 yılının ilk 9 ayında 3,2 milyar liradan fazla net kar elde etti. Şirketin yıllık bazda net gelirinin 4,5 milyar TL seviyesine yükselmesi bekleniyor. Bununla birlikte, şirketin son 5 yıldır paydaşlarına temettü dağıtmadığı da biliniyor. 2023 yılında elde ettiği net kardan yatırımcılarına temettü dağıtma kararı alması durumunda ALBRK paydaşlarına her bir lot için 0,19 TL dolaylarında temettü dağıtılması ön görülüyor.

İş Yatırım’ın Albaraka Türk Katılım Bankası (ALBRK) için temettü dağıtım beklentisi gerçekleşmesi durumunda, bankanın temettü verimliliğinin yüzde 5’e yaklaşabileceği tahmin ediliyor.

En güncel borsa, hisse ve halka arz haberleri için buraya göz atabilirsiniz.

GARAN 2024 Temettü Miktarı Ne Kadar Olacak?

Ülkemiz bankacılık sektörünün en önemli aktörlerinden biri konumunda bulunan Garanti BBVA (GARAN), 2023 yılının ilk 9 aylık zaman diliminde 57 milyar liradan fazla net gelir elde etti. Bu tutarın yıllık bazda 75 milyarı aşması ön görülüyor. Geçtiğimiz yıl paydaşlarına lot başına 2,09 TL temettü dağıtan firmanın, bu tutarı 2024 yılı içerisinde 3,86 TL seviyesine yükseltmesi bekleniyor. Hissenin temettü verimliliğinin de yüzde 7’ye yaklaşması İş Yatırım tarafından tahmin ediliyor.

TRGYO 2024 Temettü Miktarı Ne Kadar Olacak?

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, 2023 yılının ilk 3 çeyreğinde 2 milyar liradan fazla gelir elde etti. Bu rakamın yıllık bazda 3 milyar TL’ye yaklaşması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl paydaşlarına lot başına 0,20 TL temettü veren firmanın, bu yıl ise 0,4 TL temettü verebileceği hesap ediliyor. Söz konusu meblağ gerçekleşirse, TRGYO temettü verimliliği yüzde 1,2 dolayında gerçekleşebilir.

KAP

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz