TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 31,0922 %0,18
EUR 33,6702 %0,19
BIST100 8.087 %0,76
GBP 39,3866 %0,11
Logo
Anasayfa Temettü Hisseleri Aselsan (ASELS) Hissedarlarına Temettü Dağıtıyor!

Aselsan (ASELS) Hissedarlarına Temettü Dağıtıyor!

Türkiye'nin lider teknoloji şirketi Aselsan, son 9 ayda 10 milyar TL'ye yaklaşan kârıyla dikkat çekiyor. Şirket, uzun yıllara dayanan başarılı mali performansını hissedarlarına yansıtmaya devam ediyor.

Yayınlanma:
Aselsan (ASELS) Hissedarlarına Temettü Dağıtıyor!

Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS), 9 aylık dönemde 10 milyar TL’ye yaklaşan kârıyla dikkat çekiyor. Şirket, on yıllardır devam eden başarılı mali performansını hissedarlarıyla paylaşmaya devam ediyor.

Bugün yapılan açıklama ile Aselsan, pay başına brüt temettü tutarını 0,0877192 TL olarak belirledi. Teorik fiyatın ise 46,372 TL olduğu duyuruldu.

aselsan-asels-hissedarlarina-temettu-dagitiyor

ASELS 22 Kasım’da temettü dağıtıyor

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan özel açıklamaya göre, Aselsan hissedarları bugün itibariyle temettü ödemelerinden faydalanabiliyor.

21 Kasım 2023 tarihindeki seans kapanışına kadar hisse senedine sahip olan yatırımcılar, şirketin başarılı finansal performansından elde edilen temettüden yararlanıyor.

aselsan-asels-hissedarlarina-temettu-dagitiyor

Aselsan hisseleri Orta Doğu savaşından pozitif etkilendi

Borsa İstanbul tarafından yapılan pay piyasası alım satım sistemi duyurusu da, Aselsan hisselerinin Orta Doğu’daki savaş gündemiyle birlikte endeks üstü getiri sağladığına dikkat çekiyor.

Şirketin son çeyrek bilançosuyla gösterdiği pozitif tablo, hisse senetlerinde yıllık yüzde 120’nin, aylık ise yüzde 15’in üzerinde bir değer artışına neden oldu. Aselsan, mali başarısını sürdürerek hissedarlarına sağlam bir yatırım getirisi sunmaya devam ediyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz