TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,5396 %0,02
EUR 34,8551 %0,01
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,4861 %-0,02
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Arçelik 2024 Yılı Kar Payı Dağıtımı İle İlgili Kararını Açıkladı

Arçelik 2024 Yılı Kar Payı Dağıtımı İle İlgili Kararını Açıkladı

Arçelik A.Ş., 2023 yılı bilançosunun ardından 8 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildirimde, 2024 yılı için kar payı dağıtılmayacağını duyurdu.

Yayınlanma:
Arçelik 2024 Yılı Kar Payı Dağıtımı İle İlgili Kararını Açıkladı

Arçelik A.Ş., bu ayın başında 2023 yılı bilançosunu açıkladıktan sonra 8 Mart 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bir bildirimde bulundu. Bu bildirimde, yönetim kurulunun kar payı dağıtımı konusunda aldığı karar ve teklif hakkında bilgi verildi.

ARCLK koduyla Borsa İstanbul’da işlem gören şirket, 2024 yılı için kar payı dağıtımı yapılmayacağını duyurdu. Açıklamada, Genel Kurul’da onaylanan kar dağıtım politikasına uygun olarak, mevcut ekonomik koşullar ve şirketin yatırım ve finansman politikaları göz önünde bulundurularak bu kararın alındığı belirtildi.

arcelik-2024-yili-kar-payi-dagitimi-ile-ilgili-kararini-acikladi

Arçelik kar payı dağıtma kararı aldı

Şirketin amacı, serbest nakit akışını arttırarak likidite pozisyonunu güçlendirmek, finansman giderlerini optimize etmek ve bilanço yapısını daha sağlam hale getirmektir.

Kararın, 2023 yılı faaliyet sonuçlarını görüşmek üzere Nisan ayında yapılacak olan şirketin Olağan Genel Kurul toplantısında ortakların onayına sunulacağı ifade edildi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz