TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,2163 %-0,02
EUR 34,9267 %-0,22
BIST100 8.087 %0,76
GBP 41,0480 %-0,18
Logo
Anasayfa Borsa Borsa İstanbul’da Dört Hisseye Tedbir Kararı Geldi!

Borsa İstanbul’da Dört Hisseye Tedbir Kararı Geldi!

Borsa İstanbul, Dap Gayrimenkul, Kim Market, Lider Faktoring ve Trabzon Liman hisselerine Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) uygulayarak, 27 Kasım - 6 Aralık 2023 tarihleri arasında kredili alım satım ve açığa satış işlemlerini durduruyor. Yüksek fiyat oynaklığına karşı alınan bu tedbirler, borsa yatırımcılarının ve piyasanın dengesini koruma amacını taşıyor.

Yayınlanma:
Borsa İstanbul’da Dört Hisseye Tedbir Kararı Geldi!

Borsada artan yatırımcı ilgisi devam ederken, Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamaya göre, Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Dap Gayrimenkul (DAPGM), Kim Market (KIMMR), Lider Faktöring (LIDFA) ve Trabzon Liman (TLMAN) hisselerine tedbir getirildi.

Söz konusu tedbirler, 27 Kasım 2023 tarihinden 6 Aralık 2023 seans bitimine kadar sürüyor ve bu dönemde belirtilen hisselerde kredili alım satım yapılamıyor. Açığa satış ve kredili işlem yasağı uygulanacak olan hisseler, son günlerde yüksek fiyat oynaklığı ile dikkat çekmişti.

borsa-istanbulda-dort-hisseye-tedbir-karari-geldi

DAPGM, KIMMR, LIDFA ve TLMAN hisseleri için tedbir uygulandı

Borsa İstanbul tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderilen açıklamada, “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi kapsamında DAPGM.E, KIMMR.E, LIDFA. ve TLMAN.E payları 27/11/2023 tarihli işlemlerden 26/12/2023 tarihli işlemlere kadar kredili işlemlere konu edilmeyecektir.” denildi.

Borsa İstanbul’un aldığı tedbirler, belirtilen hisselerde kredili alım satım faaliyetlerini bir süreliğine durdurarak yatırımcıların ve piyasanın oynaklığını kontrol altında tutma amacını taşıyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz