TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 31,0940 %0,19
EUR 33,6641 %0,16
BIST100 8.087 %0,76
GBP 39,3609 %0,03
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri IEYHO Yeni İş Anlaşması Sonrasında Yüzde 2,64 Değer Kazandı

IEYHO Yeni İş Anlaşması Sonrasında Yüzde 2,64 Değer Kazandı

Işıklar Enerji ve Yapı Holding, Çimtek Çimento Teknolojisi ile imzalanan yeni iş anlaşması kapsamında Mersin liman kapasitesini artırmayı hedefliyor. IEYHO hisseleri bu gelişme ile gün içinde yüzde 2,64 değer kazandı.

Yayınlanma:
IEYHO Yeni İş Anlaşması Sonrasında Yüzde 2,64 Değer Kazandı

Borsa İstanbul’da IEYHO koduyla işlem gören Işıklar Enerji ve Yapı Holding, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bağlı ortaklığı Çimtek Çimento Teknolojisi Mühendislik A.Ş. ile yeni bir iş anlaşması imzaladığını duyurdu.

Çimtek’in, Işıklar Enerji’nin Mersin’deki liman kapasitesini artırmayı hedeflediği projede çimento ve klinker siloları, kömür sevk sistemi uzatılması ve yeni gemi dolum sistemi kurulumu gibi çalışmalar yer alıyor.

ieyho-yeni-is-anlasmasi-sonrasinda-yuzde-264-deger-kazandi

Işıklar Enerji ve Yapı Holding (IEYHO) hisseleri değerlendi

IEYHO hisseleri bu gelişme ile gün içinde yaklaşık yüzde 2,64 değer kazandı. Işıklar Enerji ve Yapı Holding açıklamasında, imzalanan sözleşmenin keşif bedelinin 27 milyon 999 bin 861 dolar olduğu ve işin tamamlanması için planlanan tarihin 31 Aralık 2024 olduğu belirtildi.

Şirket, bu anlaşma ile inşaat, çelik, teknolojik ve mekanik imalat, ekipman temini, montaj ve devreye alma işlerini gerçekleştiriyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz