TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,5417 %-0,01
EUR 34,8191 %-0,12
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,4561 %-0,13
Logo
Anasayfa Halka Arz Mercedes-Benz SPK Onaylı 1.7 Milyar TL’lik Borçlanma Aracı Açıkladı

Mercedes-Benz SPK Onaylı 1.7 Milyar TL’lik Borçlanma Aracı Açıkladı

Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) onayını alarak yurt içinde ihraç edilmesi planlanan toplam 1.700.000.000,00 TL'lik borçlanma aracının ihraç tavanını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyurdu.

Yayınlanma:
Mercedes-Benz SPK Onaylı 1.7 Milyar TL’lik Borçlanma Aracı Açıkladı

Mercedes-Benz Finansman Türk A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı bildiride, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) onayladığı ihraç edilmesi planlanan toplam 1.700.000.000,00 TL’lik borçlanma aracının ihraç tavanına ilişkin bilgi verdi.

Şirket, yurt içine tahsis edilecek bu ihraç tavanının SPK tarafından 1 Aralık 2023 tarihinde 75/1648 sayılı karar ile onaylandığını belirtti.

mercedes-benz-spk-onayli-1-7-milyar-tllik-borclanma-araci-acikladi

Mercedes-Benz ihraç onayını kaptı

KAP bildirisinde ayrıca, onaylanan yurt içi ihraç tavanı miktarının nitelikli yatırımcılara ihraç edilmesi planlandığını ve bu kapsamda 400.000.000,00 TL tutarındaki ihraç belgesinin onaylandığını açıkladı.

Şirketin sermayesinde en fazla paya sahip olan ortak tüzel kişinin Almanya’da bulunan Mercedes-Benz Mobility AG olduğu vurgulanarak, şirket sermayesinin yüzde 99,9996’sına sahip olduğu ifade edildi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz