TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 31,0992 %0,21
EUR 33,6728 %0,19
BIST100 8.087 %0,76
GBP 39,3851 %0,08
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Sabancı Holding İnovasyona 140 Milyon TL Destek Sundu

Sabancı Holding İnovasyona 140 Milyon TL Destek Sundu

Sabancı Holding, girişimcilik ve inovasyona odaklanan 'Sabancı ARF Almost Ready to Fly' programı kapsamında 6 girişime toplamda 39 milyon 650 bin TL'lik ek tohum yatırımı gerçekleştiriyor.

Yayınlanma:
Sabancı Holding İnovasyona 140 Milyon TL Destek Sundu

Türkiye’nin önde gelen şirketi Sabancı Holding, girişimcilik ve inovasyona katkı sunmak amacıyla başlattığı “Sabancı ARF Almost Ready to Fly” programı çerçevesinde 6 girişime toplamda 39 milyon 650 bin TL’lik ek tohum yatırımı yapıyor.

Carbon Centrum, Inodash, Nanoterial, Rumitech, Text2Test, UptechLabs isimli girişimler, Sabancı ARF Almost Ready to Fly programı kapsamında tohum yatırımı almaya hak kazandı.

Sabancı ARF Almost Ready to Fly girişim hızlandırma programının ikinci döneminin tamamlanmasıyla birlikte, Sabancı Holding’in start-up ekosistemine yönelik toplam desteği 140 milyon TL’yi buldu. Programın ilk döneminde 60 milyon TL, ikinci döneminde ise 78 milyon 385 bin TL destek sağlandı.

sabanci-holding-inovasyona-140-milyon-tl-destek-sundu

Sabancı Holding 39 milyon TL’lik tohum yatırımı yaptı

Sabancı Holding Strateji ve İş Geliştirme Grup Başkanı Gökhan Eyigün, programın temel amacının yeni ve parlak fikirleri desteklemek ve girişimcilere uçmayı öğrenecekleri bir ortam sunmak olduğunu belirtti.

Sürdürülebilirlik ve dijital odaklı dönüşümün, farklı bir iş birliği kültürünü zorunlu kıldığını ifade eden Eyigün, şirketin bu girişimlere azınlık hissedarı olmasının, girişimci ruhunu sürdürebilmek amacını taşıdığını vurguladı.

Her iki dönemdeki girişimcileri tebrik eden Eyigün, iş birliğinin sadece bilgi paylaşımından ibaret olmadığını, aynı zamanda girişimcilerin ruhunu canlı tutmayı hedeflediklerini belirtti.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz