TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,2146 %-0,03
EUR 34,9912 %-0,06
BIST100 8.087 %0,76
GBP 41,1061 %-0,05
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Tekfen Holding Şirket Pay Geri Alım Programını Başlatıyor

Tekfen Holding Şirket Pay Geri Alım Programını Başlatıyor

Tekfen Holding A.Ş. (TKFEN), Borsa İstanbul'da işlem gören hisse değerinin gerçek performansını yansıtmadığı düşüncesiyle şirket pay geri alım programını başlatacağını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) duyurdu.

Yayınlanma:
Tekfen Holding Şirket Pay Geri Alım Programını Başlatıyor

Tekfen Holding A.Ş. (TKFEN), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama ile şirket pay geri alım programını başlatacağını duyurdu. Şirket, bu kararın Borsa İstanbul’da işlem gören hisse değerinin gerçek performansını doğru bir şekilde yansıtmadığı düşüncesiyle alındığını belirtti.

Halka açık pay sahipleri başta olmak üzere tüm hissedarların menfaatlerini koruma ve sağlıklı fiyat oluşumuna katkı sağlama amacıyla bu adımın atıldığı ifade edildi.

tekfen-holding-sirket-pay-geri-alim-programini-baslatiyor

TKFEN hissedar menfaatlerini korumak istiyor

Şirket, Türk Ticaret Kanunu’nun 379. maddesi, Sermaye Piyasası Kanunu’nun 22. maddesi ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) II-22.1 Geri Alınan Paylar Tebliği ile 14 Şubat 2023 tarihli ilke kararı doğrultusunda, yönetim kurulunun 31 Ocak 2024 tarihinde aldığı kararla pay geri alım işlemlerine başlayacağını açıkladı.

Bu kapsamda, şirketin Esas Sözleşmesi’nin 10. maddesinde yer alan yetki kullanılacak ve Borsa İstanbul’da 1 yıl süreyle geri alım işlemleri gerçekleştiriliyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz