TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,2194 %-0,01
EUR 34,9921 %-0,05
BIST100 8.087 %0,76
GBP 41,1128 %-0,02
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Turkcell ve Türk Telekom Hedef Fiyatı Yükseltildi

Turkcell ve Türk Telekom Hedef Fiyatı Yükseltildi

Halk Yatırım'ın son raporunda, telekomünikasyon sektörü ve önde gelen şirketlerinin performansı değerlendirildi. Turkcell ve Türk Telekom'un hedef fiyatları yükseltilirken, sektördeki büyüme potansiyeli ve enflasyonist baskılar incelendi.

Yayınlanma:
Turkcell ve Türk Telekom Hedef Fiyatı Yükseltildi

Borsada son dönemde güçlü yükselişler yaşanırken, yatırımcılar bilançoları yakından takip ediyor. Halk Yatırım’ın analistleri, telekomünikasyon sektörünü değerlendirerek özellikle Turkcell ve Türk Telekom gibi önemli isimlerin hedef fiyatlarını yukarı yönlü revize etti.

Ayrıca, sektördeki genel görünüm ve şirketlerin ARPU büyümesi üzerindeki etkileri ele alındı. Turk Telekom’un 2024 cirosunda yüzde 57’lik bir artış öngörülürken, Turkcell’in cirosunun da yüzde 51 oranında yükselmesi bekleniyor.

turkcell-ve-turk-telekom-hedef-fiyati-yukseltildi

Türk Telekom cirosunda yüzde 57 artış görüldü

Türk Telekom hisseleri, Kasım 2023’ten bu yana yukarı yönlü bir trend izlerken, 1 Şubat’ta tarihi bir zirveye ulaştıktan sonra bir miktar geri çekildi. Bugün ise hafif bir düşüşle işlem görüyor.

Turkcell hisseleri için ise 12 aylık hedef fiyat yükseltilirken, AL tavsiyesi korundu. Hisseler, genel olarak yukarı yönlü bir ivmeyle hareket ediyor ve son dönemde rekor seviyelere ulaştı.

Öte yandan, BIST İletişim endeksi, hisselerin performansına paralel olarak 2023 Kasım’ından bu yana yükseliş kaydediyor, ancak bugün hafif bir düşüş yaşıyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz