TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,5223 %-0,07
EUR 34,7894 %-0,20
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,4438 %-0,16
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri VBT Yazılım (VBTYZ) Yabancı Yatırımcı Oranını Artırıyor

VBT Yazılım (VBTYZ) Yabancı Yatırımcı Oranını Artırıyor

Borsa İstanbul'da 2023 yılında halka arzlar kadar bedelsiz sermaye artırımları da ön planda sürüyor. Mia Teknoloji'nin yüzde 1200 bedelsiz sermaye artırımının ardından dikkat çeken bir diğer şirket, VBT Yazılım oldu.

Yayınlanma:
VBT Yazılım (VBTYZ) Yabancı Yatırımcı Oranını Artırıyor

Borsa İstanbul’da 2023 yılında halka arzlar kadar bedelsiz sermaye artırımları da büyük ilgi çekiyor.

Mia Teknoloji’nin yüzde 1200 bedelsiz sermaye artırımının ardından piyasalarda oluşan etkinin yanı sıra, VBT Yazılım’ın yüzde 350 bedelsiz sermaye artırımı kararı da dikkat çekiyor.

Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunan VBT Yazılım, yıllık bazda yüzde 100’e yakın bir değer kazancıyla işlem görüyor.

Yabancı yatırımcı oranları incelendiğinde, VBT Yazılım’a gelen alımla birlikte yabancı yatırımcı oranının yüzde 20,67’ye yükseldiği görülüyor. Bu oran geçen yılın aynı dönemine göre önemli bir artışı temsil ediyor.

vbt-yazilim-vbtyz-yabanci-yatirimci-oranini-artiriyor

VBTYZ hissesi yıllık bazda yüzde 100 kazanç sağladı

VBTYZ kodlu hisseler, TSİ 11:50 itibarıyla yüzde 0,73’lük bir yükselişle 110,4 lirada seyrediyor.

Hisse değerleri 1 Aralık gününde 172,7 liraya çıkarak rekor kırmıştı. Ancak, zirve sonrasında gerileyen hisseler, haftalık bazda yüzde 22,86 kayba işaret ederken, aylık bazda yüzde 23,23 oranında ekside performans gösteriyor.

Diğer yandan, günlük yabancı oranındaki en büyük artışa sahip ikinci şirket 2,80 baz puanlık bir artışla Kuzey Boru (KBORU) oldu. Yeni halka arz olan şirket, 3. günde tavan bozarken, haftalık bazda yüzde 17’yi aşan bir kayıp yaşanıyor.

Üçüncü sırada yer alan Mega Metal (MEGMT), yabancı oranını 2,01 baz puan artırarak yüzde 3,28’e yükseltti. Dördüncü sırada ise son günlerin kötü performanslı halka arzlarından olan Çates Elektrik (CATES) yer aldı. CATES’te yabancı oranı, 1,93 artışla yüzde 2,17 seviyesine çıktı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz