TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,5223 %-0,07
EUR 34,7894 %-0,20
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,4438 %-0,16
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri BofA Üç Adet Hisseyi Tavana Taşıyor

BofA Üç Adet Hisseyi Tavana Taşıyor

Borsa İstanbul, Bank of America'nın (BofA) etkisi altında güçlü bir yükseliş yaşadı. Endeks 7400 puanın üzerine çıkarken, hisselerde toparlanma eğilimi gözlendi. BofA'nın özellikle Borusan Boru, Mia Teknoloji ve Çimbeton gibi hisselerdeki alımları, bu şirketlerin tavan yapmasına neden oldu.

Yayınlanma:
BofA Üç Adet Hisseyi Tavana Taşıyor

Borsa İstanbul’da bugün yaşanan yükselişin arkasında Bank of America’nın (BofA) etkisi olduğu görülüyor.

Endeks 7400 puanın üzerine çıkarken, hisselerdeki toparlanma eğilimi de güçleniyor. BofA’nın yaptığı alımlarla Borusan Boru, Mia Teknoloji ve Çimbeton gibi hisseler tavan yaparken, bankanın satışlarının etkisiyle Tüpraş, Tarkim Tarım, Yeo Teknoloji, Türk Telekom ve Türk Hava Yolları hisselerinde düşüş yaşanıyor.

bofa-uc-adet-hisseyi-tavana-tasiyor

BofA Borsa İstanbul üzerindeki güçlü etkisini gösterdi

Borsadaki yabancı yatırımcı oranındaki artış ve BofA’nın alımları, hisse senetlerinin değer kazanmasında önemli bir etken olmuştur.

Özellikle Borusan Boru, dünkü düşüşün ardından BofA’nın alımlarıyla toparlanarak tavana çıkmış ve devre kesiciye girmiştir. Mia Teknoloji ve Çimbeton da benzer şekilde yükselişe geçerek tavan yapmıştır.

Bankanın hisselerdeki etkisi sadece alımlarla sınırlı kalmamış, aynı zamanda Tüpraş, Tarkim Tarım, Yeo Teknoloji, Türk Telekom ve Türk Hava Yolları gibi hisselerde de satışlar gerçekleştirmiştir.

Bankanın günlük alım-satım işlemleri, borsa üzerindeki etkisini göstermeye devam etmektedir. Yatırımcılar, BofA’nın bu tür işlemlerini yakından takip ederek piyasadaki hareketleri değerlendirebilirler.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz