TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,5154 %-0,09
EUR 34,7908 %-0,20
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,4458 %-0,16
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Çuhadaroğlu Metal (CUSAN) Yeni Stratejilerle Sermaye Tavanını Güncelledi

Çuhadaroğlu Metal (CUSAN) Yeni Stratejilerle Sermaye Tavanını Güncelledi

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. (CUSAN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla duyurduğu açıklamada, yönetim kurulunun 20 Aralık 2023 toplantısında kayıtlı sermaye tavanı süresini uzatma kararı aldığını bildirdi.

Yayınlanma:
Çuhadaroğlu Metal (CUSAN) Yeni Stratejilerle Sermaye Tavanını Güncelledi

Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. (CUSAN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, yönetim kurulunun 20 Aralık 2023 toplantısında kayıtlı sermaye tavanı süresini uzatma kararı aldığını duyurdu.

Şirketin esas sözleşmesinin 6. maddesinde belirtilen beş yıllık süre, 2023 sonunda dolacak olup, yeni yetki almak ve sermaye dağılımını güncellemek amacıyla esas sözleşmenin 6. maddesinin değiştirildiği belirtildi.

cuhadaroglu-metal-cusan-yeni-stratejilerle-sermaye-tavanini-guncelledi

CUSAN aylık bazda yüzde 0,32 kaybettirdi

Borsa İstanbul’da CUSAN koduyla işlem gören şirket hissesi, yatırımcısına yıllık bazda yüzde 15,71, aylık bazda ise yüzde 0,32 oranında kaybettirdi.

CUSAN, haftalık bazda yüzde 0,75 artış gösterdi ancak bugün TSİ 10.39 itibarıyla yüzde 0,69 düşüşle 18,7 liradan işlem gördü. Yıl içinde en düşük 13,11 lira, en yüksek ise 26,86 lirayı gördü.

Ayrıca, değişiklik için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı izinlerinin alınması ve değişikliğin ilk Genel Kurul’un onayına sunulması kararlaştırıldı.

SPK tarafından verilen kayıtlı sermaye tavanı izni, 2019-2023 yılları arasında geçerli olup, 2023 sonunda doluyor. Yeni güncellemeyle birlikte tavan, 2024-2028 yılları arasında geçerli oluyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz