TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,5185 %-0,08
EUR 34,7943 %-0,19
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,4452 %-0,16
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri EKGYO Hedef Fiyatı Yükseldi

EKGYO Hedef Fiyatı Yükseldi

İş Yatırım'ın raporuna göre Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (EKGYO) hissesi için yapılan hedef fiyat güncellemesi, yatırımcılara yüzde 81 artış potansiyeli sunuyor. Bu güncellemeyle birlikte hissenin cazibesi ve gelecek potansiyeli vurgulanıyor.

Yayınlanma:
EKGYO Hedef Fiyatı Yükseldi

İş Yatırım’ın 5 Mart 2024 tarihli raporuna göre, Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (EKGYO) hissesi için hedef fiyat güncellendi. Önceki hedef fiyatı 12,01 TL olan hisse için yeni hedef fiyat 20,6 TL olarak belirlendi. Bu güncelleme yüzde 81’lik bir artış potansiyeline işaret ederken, “AL” tavsiyesi korundu.

EKGYO hisse fiyatı şu anda 11,65 TL seviyesinden işlem görüyor ve gün içinde yüzde 2,10 değer kazandı. Haftalık bazda ise yaklaşık yüzde 2’lik bir düşüş yaşanırken, aylık ve yıllık bazda sırasıyla yüzde 15 ve yüzde 46 kazanç sağlandı.

ekgyo-hedef-fiyati-yukseldi

EKGYO için hedef fiyat 20,6 TL oldu

İş Yatırım raporunda, hissenin net aktif değerine (NAV) göre yüzde 30 iskontolu işlem gördüğü ve tarihsel ortalamanın yüzde 43 iskontoya işaret ettiği belirtildi. Konut talebindeki yavaşlamaya rağmen, şirketin geniş ve değerli varlık portföyü, çeşitli ve kaliteli proje portföyü, yeniden yapılanma ve kentsel dönüşüm etkisiyle cazip hale geldiği vurgulandı.

Geçen yıl Emlak Konut’un 5717 bağımsız bölümün satışından 53,8 milyar TL gelir elde ettiği ancak şirketin 63 milyar TL olan hedefinin altında kaldığı belirtildi. Ancak, teslimatların tamamlanmasıyla ön satış gelirlerinin gelir tablosuna yansıyacağı ve gelecekte ön satış gelirlerinden sağlam nakit akışı yaratma potansiyelinin olumlu olduğu ifade edildi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz