TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,5446 %0,03
EUR 34,8612 %0,07
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,5558 %0,16
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Enerjisa Enerji Kurumsal Yönetim Endeksi’nde Üst Sıralara Yükseldi

Enerjisa Enerji Kurumsal Yönetim Endeksi’nde Üst Sıralara Yükseldi

Türkiye'nin öncü elektrik dağıtım ve perakende satış şirketi Enerjisa Enerji, Kurumsal Yönetim Endeksi'nde notunu artırarak 10 üzerinden 9,63 puan elde etti.

Yayınlanma:
Enerjisa Enerji Kurumsal Yönetim Endeksi’nde Üst Sıralara Yükseldi

Türkiye’nin lider elektrik dağıtım ve perakende satış şirketi Enerjisa Enerji, Kurumsal Yönetim Endeksi’nde elde ettiği 9,63 puanla başarı grafiğini yükseltiyor.

Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kurumsal Yönetim İlkelerine tam uyum sağlayarak, şeffaflık, hesap verebilirlik ve sürdürülebilirlik alanlarında gösterdiği güçlü performansla dikkat çekiyor.

enerjisa-enerji-kurumsal-yonetim-endeksinde-ust-siralara-yukseldi

Enerjisa Enerji kurumsal yönetimdeki başarısını pekiştirdi

Değerlendirmeler, Enerjisa Enerji’nin yönetimindeki şeffaflığı, hesap verebilirliği ve sürdürülebilirlik ilkelerine olan bağlılığını vurguluyor.

Önceki notu 9,55 olan şirket, bu artışla birlikte kurumsal yönetimdeki üstün başarısını pekiştiriyor.

Enerjisa Enerji’nin başarısının temelinde, pay sahiplerine adil davranış, kamuyu doğru ve zamanında bilgilendirme, menfaat sahipleri ile etkileşim ve etkili yönetim kurulu yer alıyor.

2018’de halka arz edilen şirket, finansal hedeflerini başarıyla gerçekleştirirken düzenli olarak temettü ödemesiyle de yatırımcılardan önemli destek gördü.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz