TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,4848 %0,05
EUR 34,9975 %0,16
BIST100 8.087 %0,76
GBP 41,4115 %0,25
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Manas Enerji Hisselerinde İhale Sonrası Yükseliş Yaşanıyor

Manas Enerji Hisselerinde İhale Sonrası Yükseliş Yaşanıyor

Yayınlanma:
Manas Enerji Hisselerinde İhale Sonrası Yükseliş Yaşanıyor

Manas Enerji, 15 Kasım’da katıldığı bir ihalede birinci olduğunu duyurmuş ve bugün ihale için sözleşmenin resmi olarak imzalandığını açıklamıştır.

Şirket, Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Su Sayacı ve Sayaç Rekor Alımı” konulu ihalede birinci sırada yer almıştı.

manas-enerji-hisselerinde-ihale-sonrasi-yukselis-yasaniyor

Manas Enerji ihalede birinci sırada yer aldı

İhalenin toplamda 85.722.188 TL tutarında kısmi teklif şeklinde gerçekleştiği belirtilmişti. 28 Kasım tarihinde Manas Enerji’ye iletilen ihale tebligatı ile şirket, sözleşme imzalamaya davet edilmişti.

Bugün ise bu davetin karşılığında şirket, söz konusu ihaleye ilişkin sözleşmenin resmi olarak imzalandığını duyurdu.

Manas Enerji hisseleri dün 8,37 TL’ye kadar gerilemişti

Bu ihalede şirketin ortaklık payına düşen kısım, kamuya açıklanan son gelir tablosundaki brüt satış hasılatına oranının yüzde 52,55 olduğu bilinmektedir.

Manas Enerji’nin hisseleri, dün 8,37 liraya kadar geriledikten sonra yükselişe geçmiş ve bugünkü işlemlerde 8,70 liranın üstünü test etmiştir.

Hisseler, nispeten düşük değerlemeyle işlem görürken, yıllık bazda yüzde 39,01’lik bir kayıp yaşamaktadır. Ayrıca, aylık bazda yüzde 12,58 ve haftalık bazda yüzde 6,56 oranında değer kaybı yaşanmıştır.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz