TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,5055 %-0,12
EUR 34,7741 %-0,25
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,4587 %-0,12
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Sasa Polyester Sermaye Artışı Kararı Aldı

Sasa Polyester Sermaye Artışı Kararı Aldı

Sasa Polyester, 8 Şubat'ta KAP üzerinden nakdi ve tahsisli sermaye artışı kararı aldı. Şirket, sermaye artırımı sonrası elde edilecek fonun kullanım yerlerini paylaştı ve Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulundu.

Yayınlanma:
Sasa Polyester Sermaye Artışı Kararı Aldı

Sasa Polyester, 8 Şubat tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden nakdi ve tahsisli sermaye artışı kararı aldığını duyurdu. Aynı zamanda sermaye artırımı sonrasında elde edilecek fonun kullanım yerlerini paylaştı.

Şirket, 5.321.653.794 TL olan çıkarılmış sermayesini, mevcut ortakların rüçhan hakları tamamen kısıtlanarak tahsisli olarak toplam 4.365.000.000 TL satış hasılatı elde edilecek şekilde nakit sermaye artırımı yapıyor.

sasa-polyester-sermaye-artisi-karari-aldi

Sasa Polyester tahsisli sermaye artışı yapıyor

Nakit sermaye artırımı, Borsa İstanbul’un Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde belirlenecek primli pay satış fiyatına göre hesaplanacak nominal sermaye tutarı kadar oluyor

Her biri 0,01 TL itibari değerde, nama yazılı, imtiyazsız ve Borsa’da işlem görebilir nitelikte pay çıkarılıyor. Yeni çıkarılacak paylar, halka arz edilmeksizin tahsisli satış yöntemiyle şirketin hakim ortağı Erdemoğlu Holding A.Ş’ye satılıyor.

Söz konusu işlemler çerçevesinde ihraç belgesinin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapılıyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz