TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,2163 %-0,02
EUR 34,9410 %-0,19
BIST100 8.087 %0,76
GBP 41,0751 %-0,12
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri SPK 5 Şirketin Sermaye Artırımına Onay Verdi

SPK 5 Şirketin Sermaye Artırımına Onay Verdi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 21 Aralık 2023 tarihli 2023-80 numaralı bülteninde, 5 şirketin sermaye artırımına onay verdiğini duyurdu.

Yayınlanma:
SPK 5 Şirketin Sermaye Artırımına Onay Verdi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 21 Aralık 2023 tarihinde yayımladığı 2023-80 numaralı bültenle gündemi sarsan önemli kararları duyurdu.

Buna göre, KAREL Elektronik ve HLGYO’nun sermaye artırımları başta olmak üzere, EYGYO’nun bedelsiz sermaye artırımı ile FRIGO ve MERKO’nun tahsisli sermaye artırımlarına onay verildi. Şirketlerin, bedelli süreçlerine ilişkin açıklamaları ise yakın bir zamanda bekleniyor.

spk-5-sirketin-sermaye-artirimina-onay-verdi

SPK 7 şirkete idari para cezası verdi

Bültende ayrıca, 7 şirkete yönelik idari para cezalarının detaylarına genişçe yer verilirken, 41 kişi hakkında pay işlemleri, sosyal medya paylaşımları ve izinsiz sermaye piyasası faaliyetleri gibi nedenlerle suç duyurusunda bulunulmasına karar verildi.

Ayrıca, 47 işlem yasağı ve 139 siteye erişim engeli kararı da bültenin dikkat çeken diğer başlıkları arasında bulunuyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz