TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 31,5735 %0,02
EUR 34,2553 %-0,11
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,0724 %-0,05
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Tofaş Stellantis Otomotiv Pazarlama Pay Alımında İnceleme Devam Ediyor

Tofaş Stellantis Otomotiv Pazarlama Pay Alımında İnceleme Devam Ediyor

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş., Temmuz ayında Stellantis Otomotiv Pazarlama A.Ş.'nin tamamını satın alacağını duyurmuştu.

Yayınlanma:
Tofaş Stellantis Otomotiv Pazarlama Pay Alımında İnceleme Devam Ediyor

Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş., Temmuz ayında Stellantis Otomotiv Pazarlama A.Ş.’nin tamamını satın alacağını açıklamasının ardından, şirketten yeni bir gelişme açıklaması geldi.

29 Temmuz 2023 tarihinde imzalanan pay devir sözleşmesinde belirtilen Rekabet Kurulu izni şartının henüz onaylanmadığı ve inceleme sürecinin devam ettiği bildirildi.

tofas-stellantis-otomotiv-pazarlama-pay-aliminda-inceleme-devam-ediyor

Tofaş Stellantis Otomotiv Pazarlama’yı satın almak istiyor

TOFAŞ tarafından yapılan açıklamada, Rekabet Kurulu’nun, pay alım işlemi için 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 10. maddesinin birinci fıkrası uyarınca nihai inceleme başlattığı belirtildi.

Bu nedenle, daha önce tahmini tamamlanma tarihi olarak açıklanan tarihte değişiklik olabileceği ve inceleme sürecinin devam ettiği vurgulandı.

TOASO hisseleri negatif bölgeye geriledi

Borsada TOASO koduyla işlem gören Tofaş hisseleri, Stellantis Otomotiv’in pay alımının Rekabet Kurulu tarafından incelendiği gün negatif bölgede seyretti.

Şirket, kamuoyunu gelişmeler konusunda bilgilendirme taahhüdünü sürdürüyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz