TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,5396 %0,02
EUR 34,8551 %0,01
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,4861 %-0,02
Logo
Anasayfa Ekonomi Türkiye İhracatının Deprem Bölgelerindeki Direnişi Dikkat Çekti

Türkiye İhracatının Deprem Bölgelerindeki Direnişi Dikkat Çekti

Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe'nin katılımıyla Şubat ayı dış ticaret rakamları açıklandı.

Yayınlanma:
Türkiye İhracatının Deprem Bölgelerindeki Direnişi Dikkat Çekti

Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe’nin katılımıyla Şubat ayı dış ticaret rakamları açıklandı. Gültepe, Adıyaman’da düzenlenen bir programda açıklamalarda bulundu.

Adıyaman ve diğer 11 ilin geçmişte yaşadığı büyük depremlere atıfta bulunarak, Gültepe, bu felaketlerin etkilerini hatırlattı ve depremlerde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

turkiye-ihracatinin-deprem-bolgelerindeki-direnisi-dikkat-cekti

Deprem bölgelerinde 19 milyar dolar ihracat gerçekleşti

Depremlerin ardından devlet, millet ve ihracatçıların birlik içinde hareket ettiğini vurgulayan Gültepe, “Afetin başından beri, birliklerimizle birlikte büyük bir çaba sarf ettik ve etmeye devam ediyoruz. Bir yıl içinde normalleşme adımları atıldı ve normalleşme süreci, üretimin ve ticaretin devam etmesiyle sağlanacak” dedi.

Deprem bölgesinde üretimin ve ihracatın kritik bir rol oynadığını belirten Gültepe, “Büyük hasara rağmen, 11 ilde 19 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleşti” diye konuştu.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz