TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,2164 %-0,02
EUR 34,9686 %-0,11
BIST100 8.087 %0,76
GBP 41,0898 %-0,08
Logo
Anasayfa Halka Arz Batı Ege GYO Halka Arz İle Büyüme Hedefliyor

Batı Ege GYO Halka Arz İle Büyüme Hedefliyor

İzmir merkezli gayrimenkul yatırım şirketi Batı Ege GYO, SPK onayıyla halka arz sürecine giriyor. 30 Kasım ve 1 Aralık'ta gerçekleşecek talep toplama sürecinde 3 TL fiyatla 290 milyon adet lot satışı yapılıyor.

Yayınlanma:
Batı Ege GYO Halka Arz İle Büyüme Hedefliyor

İzmir merkezli gayrimenkul yatırım şirketi Batı Ege GYO, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) onayıyla halka arz yolunda önemli bir adım attı. Çates Elektrik Üretim, Şeker Yatırım Menkul Değerler ve Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, SPK’nın geçen hafta verdiği onayla halka arz için hazırlıklara başladı.

Batı Ege GYO’nun halka arz süreci yarın başlıyor. 30 Kasım ve 1 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek talep toplama sürecinde, şirket 290 milyon adet lotunu 3 TL fiyatla halka arz ediyor. Ancak, katılım endeksine uygun olmayan şirketin payları BEGYO kodu ile borsa kotunda işlem görüyor.

bati-ege-gyo-halka-arz-ile-buyume-hedefliyor

Batı Ege GYO (BEGYO) yarın halka arz oluyor

Batı Ege GYO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Çelik, halka arzın şirketin kısa ve uzun vadeli yükümlülüklerini ortadan kaldırmak adına önemli bir adım olduğunu belirtti. Çelik, elde edilecek kaynaklarla şirketin büyüme stratejilerini destekleyeceklerini ifade etti.

2014 yılında kurulan Batı Ege GYO’nun Denizli’de başladığı ilk projede 228 bin metrekarelik arazi yatırımı yaptığı bilgisini paylaşan Çelik, bu alanda inşa edilen konutların yüzde 94,5’inin tamamlandığını söyledi. Karma bir yapıya sahip olan projenin içinde konutlardan, alışveriş merkezine, ticari birimlerden sosyal alanlara kadar geniş bir yelpazede kullanılan yapılar bulunuyor.

Çelik, elde edilecek kira gelirleriyle yeni gayrimenkul geliştirme faaliyetlerini sürdüreceklerini belirterek, şirketin büyüme potansiyeline vurgu yaptı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz