TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,2163 %-0,02
EUR 34,9410 %-0,19
BIST100 8.087 %0,76
GBP 41,0751 %-0,12
Logo
Anasayfa Şirket Haberleri Enerjisa Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Büyük Adımlar Atıyor

Enerjisa Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Büyük Adımlar Atıyor

Hacı Ömer Sabancı Holding (SAHOL) tarafından yapılan Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) duyurusuna göre, Sabancı Holding'in yüzde 50 dolayındaki dolaylı paya sahip olduğu Enerjisa Üretim (ENJSA), yenilenebilir enerji pazarındaki liderliğini pekiştirmek amacıyla gerçekleştirdiği rüzgar enerji santrali yatırımlarında önemli adımlar attı.

Yayınlanma:
Enerjisa Yenilenebilir Enerji Yatırımlarında Büyük Adımlar Atıyor

Hacı Ömer Sabancı Holding (SAHOL), Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Enerjisa Üretim’in (ENJSA) rüzgar enerji santral yatırımları hakkında bilgi verdi.

Sabancı Holding, Enerjisa’nın sermayesinin dolaylı olarak yüzde 50’sine sahiptir.

KAP duyurusuna göre, Enerjisa, yenilenebilir enerji pazarındaki lider konumunu güçlendirmeyi hedefleyerek yürüttüğü rüzgar enerji santrali yatırımlarında önemli adımlar atmaktadır.

Toplam 1.000 MW’lık Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanı 2 (YEKA-2) projeleri 2026 yılının ilk çeyreğine kadar kademeli olarak tamamlanacak ve devreye alınıyor.

enerjisa-yenilenebilir-enerji-yatirimlarinda-buyuk-adimlar-atiyor

ENJSA 2026 yılı hedeflerini açıkladı

Yüzde 75’lik kısım için tedarik sözleşmelerinin tamamı imzalanmış, kalan kısım için sipariş aşamasına geçilmiştir.

Ayrıca, yatırım süreci devam eden 250 MW’lık Aydın Bölgesi YEKA-2 projelerinden ilki olan 25,2 MW kapasiteli Akköy Rüzgar Enerji Santrali’nin kurulumu tamamlanarak devreye alınmıştır. Tamamlanan bu projenin ardından toplam 185 MW kapasiteye sahip diğer santrallerin saha inşaat faaliyetlerine başlanmıştır.

Şirket ayrıca, 2015 yılından bu yana faaliyet gösteren Çeşme RES ve 2020 yılından itibaren faaliyet gösteren Dikili RES’in sahibi olan şirketlerin hisselerini tamamen devraldığını açıkladı.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz