TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 31,5687 %0,01
EUR 34,2874 %-0,03
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,0837 %-0,03
Logo
Anasayfa Ekonomi Hazine ve Maliye Bakanlığı KKM Hesaplarına Dikkat Çekti

Hazine ve Maliye Bakanlığı KKM Hesaplarına Dikkat Çekti

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın bugün açıkladığı merkezi yönetim bütçe istatistiklerine göre, geçen yılın rekor bütçe açığı olan 1,37 trilyon TL'nin ardından dikkatler, bütçenin üzerine yük olan kur korumalı mevduat (KKM) hesaplarına çevrildi.

Yayınlanma:
Hazine ve Maliye Bakanlığı KKM Hesaplarına Dikkat Çekti

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bugün açıkladığı merkezi yönetim bütçe istatistiklerine göre, geçen yılın rekor bütçe açığı olan 1,37 trilyon TL’nin ardından dikkatler, bütçenin üzerine yük olan kur korumalı mevduat (KKM) hesaplarına çevrildi.

Aralık 2023 dönemi merkezi yönetim bütçe verilerine göre, geçen yılın tamamında döviz cinsinden olan KKM sistemine bütçeden 59 milyar 870 milyon 556 bin TL aktarıldı.

hazine-ve-maliye-bakanligi-kkm-hesaplarina-dikkat-cekti

KKM sistemine bütçeden 59 milyar TL para aktarıldı

Bu miktarın tamamı, 2023’ün ilk 7 ayında gerçekleşti; faiz yükünün Merkez Bankası’na devredilmesinden sonra yılın son 5 ayında KKM’nin bütçeye maliyeti sıfır olarak kaydedildi.

Güncel verilere göre, KKM’nin bütçeye maliyeti 2022 yılının Mart ayından itibaren toplamda 152 milyar 22 milyon 517 bin TL olarak belirlendi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz