TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 31,5708 %0,02
EUR 34,3013 %-0,01
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,0715 %-0,10
Logo
Anasayfa Ekonomi Moody’s Türkiye İçin Kredi Notu Görünümünü Olumlu Değerlendirebilir

Moody’s Türkiye İçin Kredi Notu Görünümünü Olumlu Değerlendirebilir

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in 12 Ocak Cuma gecesi açıklanması beklenen değerlendirmesinde, Türkiye'nin kredi notunun ‘B3’ olarak korunmasının öngörülmesine rağmen, Foreks Haber'in ankete katılan ekonomistlerin çoğunluğu, kuruluşun Türkiye'nin kredi notu görünümünü ‘durağan’dan ‘pozitif’e yükseltebileceği görüşünde.

Yayınlanma:
Moody’s Türkiye İçin Kredi Notu Görünümünü Olumlu Değerlendirebilir

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s tarafından 12 Ocak Cuma gecesi açıklanması beklenen değerlendirmede, Türkiye’nin kredi notunun ‘B3’ seviyesinde tutulmasının beklendiği bildirilirken, Foreks Haber’in gerçekleştirdiği ankete katılan ekonomistlerin çoğunluğu, görünümün ‘durağan’dan ‘pozitif’e yükseltilebileceği konusunda birleşiyor.

moodys-turkiye-icin-kredi-notu-gorunumunu-olumlu-degerlendirebilir

Moody’s değerlendirmesi için Türkiye için önemli dönemeç

Kuruluş, geçen Ağustos ayında Türkiye’nin kredi notunu ‘B2’den ‘B3’e çekerken görünümü ‘Negatif’ olarak revize etmişti.

Ancak, Mayıs’taki seçim sonrasında ülkenin ekonomik yönlendirmesinde olumlu bir seyir izlendiğini belirten analistler, Moody’s’in bu değerlendirmesinin Türkiye için önemli bir dönemeç olabileceğini vurguluyor.

Raporda açıklanacak olan görünüm değişikliği, Türkiye’nin ekonomik durumundaki iyileşmenin bir yansıması olarak değerlendiriliyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz