TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,5670 %0,07
EUR 34,8651 %0,02
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,5687 %0,15
Logo
Anasayfa Ekonomi Türkiye’de Tüketici Güveni Şubat Ayında Düştü

Türkiye’de Tüketici Güveni Şubat Ayında Düştü

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) iş birliğiyle hazırlanan Şubat ayı tüketici güven endeksi verileri paylaşıldı. Endeks, Ocak ayında gözlenen yükselişin ardından Şubat ayında yüzde 1,3 azalarak 79,3'e geriledi.

Yayınlanma:
Türkiye’de Tüketici Güveni Şubat Ayında Düştü

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) iş birliğinde hazırlanan Şubat ayı tüketici güven endeksi verileri açıklandı.

2023 yılını yükselişle tamamladıktan sonra yeni yıla olumlu bir başlangıç yapan tüketici güven endeksi, Şubat ayında beklenmedik bir düşüş yaşadı.

Endeks, Ocak ayında yüzde 3,9’luk bir artışla 80,4 seviyesine yükseldikten sonra Şubat ayında yüzde 1,3 azalarak 79,3’e geriledi.

turkiyede-tuketici-guveni-subat-ayinda-dustu

Tüketici Güven Endeksi yüzde 1,3 azaldı

Bu düşüş, Orta Doğu’daki savaş, yüksek enflasyon ve ekonomik belirsizlik gibi faktörlerin etkisiyle gerçekleşti. Endeks, aylar sonra ilk kez düşüş yaşadı.

Alt endeksler incelendiğinde, hanenin maddi durum beklentisi gelecek 12 ay içinde hafif bir düşüş gösterirken, mevcut dönemdeki beklentilerde de azalma gözlendi.

Genel ekonomik durum beklentisi de gelecek 12 ay için olumsuz yönde değişti.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz