TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,5393 %0,04
EUR 34,8517 %0,01
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,5210 %0,13
Logo
Anasayfa Ekonomi Türkiye ve Venezuela Arasındaki Stratejik İlişkiler Güçleniyor

Türkiye ve Venezuela Arasındaki Stratejik İlişkiler Güçleniyor

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil'in görüşmesinin ardından yapılan basın toplantısında, Türkiye ve Venezuela'nın ilişkilerinin her alanda ilerlediği ve ticaret hacminin artırılması için kararlılık gösterildiği vurgulandı.

Yayınlanma:
Türkiye ve Venezuela Arasındaki Stratejik İlişkiler Güçleniyor

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu. İki ülke arasındaki stratejik ilişkinin her alanda ilerlemesi için karşılıklı iradeleri teyit etmenin mümkün olduğunu belirtti.

Bakan Fidan, Türkiye ve Venezuela arasındaki ilişkilerin her düzeyde son derece verimli ve olumlu bir seyirde olduğunu ifade etti.

Bu yıl için iki ülke arasında ticaret hacminin hedefinin 3 milyar dolar olduğunu dile getirdi. Geçen yılın ticaret hacminin ise 800 milyon dolar olduğunu açıkladı.

turkiye-ve-venezuela-arasindaki-stratejik-iliskiler-gucleniyor

Türkiye ve Venezuela arasındaki ticaret hacmi hedefi 3 milyar dolar!

Türkiye’nin bölgesel politikalarında Venezuela’nın büyük önem taşıdığını vurguladı.

Uluslararası konularda Venezuela ile birlikte ortak bir tutum sergilediklerini belirtti ve bu tutumunun başında Filistin meselesinin geldiğini ifade etti.

Bakan Fidan, Filistin’deki haksızlık, zulüm, hukuksuzluk ve uluslararası sistemin çürümüşlüğüne karşı aldıkları tutum için Venezuela’ya teşekkür ettiklerini vurguladı.

Mevkidaşıyla birlikte petrokimya, madencilik ve turizm gibi somut konuları görüştüklerini dile getirdi.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz