TREND KATEGORİLER

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

DÖVİZ
USD 32,5633 %0,06
EUR 34,8488 %-0,04
BIST100 8.087 %0,76
GBP 40,5464 %0,09
Logo
Anasayfa Finans Berkshire Hathaway Sigorta İşinde Büyük Kazançlar Elde Etti

Berkshire Hathaway Sigorta İşinde Büyük Kazançlar Elde Etti

Berkshire Hathaway, sigorta işindeki büyük kazanımlar sayesinde geçen yılın dördüncü çeyreğinde işletme kazançlarında büyük bir artış elde etti.

Yayınlanma:
Berkshire Hathaway Sigorta İşinde Büyük Kazançlar Elde Etti

Geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde Berkshire Hathaway, sigorta işindeki büyük kazançlar sayesinde işletme kazançlarında önemli bir artış yaşadığını duyurdu. Omaha merkezli holding, Aralık ayı sonlarına kadar olan çeyrekte sigorta, demiryolları ve kamu hizmetlerinde elde edilen işletme kazancını 8.48 milyar dolar olarak açıkladı. Bu, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 28’lik bir artışı temsil ediyor.

Tüm 2023 yılı için, şirket işletme kazançlarını önceki yıla göre yüzde 17 artışla 37.3 milyar dolara çıkardı. Ayrıca Berkshire Hathaway, dördüncü çeyrekte 167,6 milyar dolar nakit tuttu ve bu, holdingin önceki çeyrekteki 157,2 milyar dolarlık rekor seviyeyi aşan bir miktarı temsil ediyor.

berkshire-hathaway-sigorta-isinde-buyuk-kazanclar-elde-etti

Berkshire Hathaway işletme kazancını 8.48 milyar olarak açıkladı

Berkshire A Grubu hisseleri bu yıl yaklaşık yüzde 16 oranında değer kazandı. Warren Buffett’ın en sevdiği çocuğu olarak kabul edilen otomobil sigorta şirketi Geico, 2023 yılında 5,42 milyar dolarlık net sigortacılık kazancı raporladı. Kazançlardaki artış, geçen yıl prim oranlarındaki yükselişler ve azalan hasarlarla ilişkilendiriliyor.

Ayrıca, Berkshire Hathaway’in halka açık şirketlerden elde ettiği yatırım kazançlarını içeren genel Berkshire kazancı, bir önceki yılın aynı dönemine göre çeyrekte iki katından fazla artarak 37,5 milyar dolara ulaştı. Yılın tamamında toplam kar 96,2 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

Halkarzhaber.com içerisinde yayınlanan bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Sitede yer alan tüm içerikler kişisel görüşlere dayanmaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, mevduat kabul etmeyen bankalar, portföy yönetim şirketleri ile müşteri arasında imzalanacak sözleşme çerçevesinde sunulmaktadır.

Sitemizde bulunan bilgiler ve görüşler, sizin mali durumunuz, risk – getiri beklentileriniz ile uyuşmayabilir. Ayrıca burada yer alan bilgilere dayanarak, yatırım kararı verilmemelidir. Bu nedenle doğabilecek kayıp ve zararlardan, halkarzhaber.com sorumlu tutulamaz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

Yorumunu Yaz